18.02.2020 Kup bilet online
godz. 17:30
wtorek

Foto sabina Waszut

KOLORY ŚLĄSKA

 

W cyklu „Kolory Śląska” zapraszamy na spotkanie z pochodzącą z Chorzowa pisarką Sabiną Waszut. Spotkanie poświęcone będzie najnowszej powieści autorki „Narzeczona z getta”.

 

Własnością młodego małżeństwa staje się stara, zagadkowa szafa. Barbara, której przeszłość też skrywa wiele tajemnic, pragnie odkryć, kim byli pierwsi właściciele antyku. Trafia do Sławkowa, miejscowości leżącej w Zagłębiu Dąbrowskim, tam dowiaduje się, że mebel należał do rodziny żydowskiej. Dalsze poszukiwania doprowadzają Barbarę do Mikołaja, pasjonata historii i opiekuna żydowskiego cmentarza. Z płyt nagrobnych i starych dokumentów powoli odsłania się historia Sary, żydówki zakochanej w goju – synu miejscowego szklarza. Czy ich zakazana miłość zdołała przetrwać wojnę i holocaust?

 

Spotkanie poprowadzi: Roman Herrmann

 

Sabina Waszut – rocznik 1979. Debiutancka powieść „Rozdroża” (wyd. Muza) została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014. Na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną kategorii „Pióro”, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Na rynku pojawiły się również dalsze losy bohaterów „Rozdroży” – „W obcym domu” (wyd. Muza) i „Zielony Byfyj” (wyd. Muza) oraz książki „Bar na starym osiedlu” (wyd. Muza) i „Dobra noc” (wyd. Muza). We wrześniu 2019 ukazała się najnowsza powieść „Narzeczona z getta”.

 

Bilety: 5 PLN normalne, 3 PLN ulgowe

Info i sprzedaż biletów:

Marek Krupa, marek@chck.pl, 32 247 39 58

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: