19.08.2020 Kup bilet online
godz. 17:00
środa

rpt

SOLO I W DUECIE czyli Klasyka na Krajcoku

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę koncertową z cyklu KLASYKA NA KRAJCOKU

Koncert SOLO I W DUECIE

Wystąpią:

Olivia Bujnowicz – skrzypce

Oktawia Bujnowicz – gitara

Dla każdego uczestnika koncertu przewidziany został drobny poczęstunek!

Olivia Bujnowicz – skrzypce

studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych ogólnopolskich i międzynarodowych.
Regularnie koncertuje solo, kameralnie oraz w orkiestrze. Jako solistka wystąpiła z orkiestrami: Luxembourg Philharmonia, Eifel-Ardennen Jugendorchester, European Youth Orchestra w Dubaju, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

W 2019 roku Olivia została koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Jest stypendystką programu “Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Centrum Edukacji Artystycznej, Prezydenta Miasta Tychy “Tyskie Orły”.

Ponadto Olivia aktywnie spełnia się w muzyce kameralnej, grając w kwartetach smyczkowych, kwintecie harfowym, czy trio fortepianowym.
Jednak najdłużej pracuje i koncertuje z siostrą Oktavią. W duecie skrzypce-gitara zdobywają nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a także regularnie dają recitale i koncerty.

 

Oktavia Bujnowicz – gitara

Aktualnie uczy się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie gitary prof. dr hab. Wandy Palacz. Od kilku lat odnosi sukcesy na konkursach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do najważniejszych można zaliczyć: I miejsce na XII Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym im. Łukasza Pietrzaka Gitaromania w Jeleniej Górze /2019/, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w kat. Gitara w Inowrocławiu /2019/, GP na VIII Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym Gitara Viva w Kielcach /2019/, I miejsce w gr. I na IX Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Joaquina Rodrigo w Olsztynie /2018/ oraz GP i I miejsce w gr. II na 21. Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym Cithara Ignea w Żorach /2018/.

Chętnie koncertuje jako solistka oraz kameralistka. Występowała na scenach: Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, Filharmonii Olsztyńskiej, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Mozarteum w Salzburgu, Teatru Małego w Tychach i Mediateki w Tychach. W latach 2014, 2015, 2018 otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Tychy „Tyskie Orły” za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne, a w 2018 i 2019 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w RS 2017/18 i 2018/19.

Bilety: 20 PLN normalny

10 PLN ulgowy

Więcej informacji: Marek Krupa, 32 247 39 58, marek@chck.pl

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia.
Oświadczenie dla gości SDK

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: