09.09.2020
godz. 18:00
środa

kino 33strona

„Kino na 33 i 1/3” – projekcja filmu Janis

„Kino na 33 i 1/3” realizowane w ramach projektu „SPINACZ. Społeczność; Intermedialność; Edukacja” w ramach programu Edukacja Kulturowa dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy na warsztaty poświęcone interpretacji obrazu i dźwięku  pt. „Kino na 33 i 1/3”. Zaprezentujemy Państwu muzykę z płyt winylowych związaną z twórczością Janis Joplin na oryginalnym sprzęcie z epoki, w której tworzyła. Muzykę artystki zestawimy z  jej biografią  tworząc nowy kontekst dla całej jej twórczości. Po warsztatach zapraszamy na film biograficzny pt. „Janis”.

spinacz

O filmie: “Janis” to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o człowieku niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Berg powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania do otoczenia. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która w gruncie rzeczy nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.

Wstęp wolny.

Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 58 ;   frajda@chck.pl

Zobacz zwiastun filmu:

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia.
Oświadczenie dla gości SDK

 

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: