Adres Kina:

Kino FRAJDA Starochorzowski Dom Kultury (oddział Chorzowskiego Centrum Kultury)
Adres: ul. Siemianowicka 59 Chorzów
Email: frajda@chck.pl
Kontakt w sprawie rezerwacji sali: 32 247 39 58
Nr konta bankowego: 61105012431000002323773735

Wynajmuj Kino na imprezę!

Kino FRAJDA to wyjątkowe miejsce skupiające społeczność lokalną wokół sztuki filmowej. Aby film stał się jeszcze bliższy mieszkańcom Chorzowa (ale nie tylko!) istnieje możliwość wynajmu sali kinowej do własnych projekcji.
To świetny pomysł na urodziny, świętowanie rocznicy ślubu, randkę czy po prostu przeżywanie wraz z grupą przyjaciół emocji pokazanych na dużym ekranie. Jesteś zainteresowany wynajęciem sali? Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej: 32 247 39 58, frajda@chck.pl

Czym są i jakie mamy cykle filmowe?

Poranek filmowy – nawiązanie do realizowanych dotychczas w SDK, projekcji filmów dla najmłodszych (grupy zorganizowane głównie przedszkola i młodsze klasy szkoły podstawowej). Ustalona godzina 10:00 wynika właśnie z dotychczasowej współpracy z tymi grupami. Grupy mają możliwość wyboru filmu, który chcą obejrzeć.
Seans Malucha – cykl skierowany dla najmłodszych widzów i całych rodzin
Frajda w kinie – cykl filmów skierowany do widzów chcących się rozerwać, proponujemy im kino komediowe.
Na ekranie – cykl obejmujący większość pozycji repertuarowych, tzw. bieżący repertuar.
Kino DOCiekliwe – cykl poświęcony filmom dokumentalnym. Tematyka jest bardzo szeroka – od filmów muzycznych – po przyrodnicze.
f(RAJ)da Seniora – Cykl ciekawych, inspirujących i wartościowych filmów skierowany do widza – seniora. Pojawią się w nim filmy podejmujące tematykę trudną, ale dostępny będzie też lżejszy repertuar.
W Starym (w) kinie – cykl prezentujący dorobek polskiej kinematografii, zaprezentujemy klasykę polskiego filmu. Nazwa cyklu nawiązuje do kultowej serii telewizyjnej prowadzonej przez Stanisława Janickiego, u nas nazwa stanowi bezpośrednie nawiązanie do dzielnicy Stary Chorzów, precyzuje miejsce spotkania z filmem w Chorzowie Starym, w kinie.
FRAJDA – WI (ZY) TA – cykliczne spotkania z osobowościami polskiego kina, będziemy starali się zapraszać do kina gości, którzy podczas spotkań autorskich wejdą w interakcję w widzami. Dla widzów będzie to okazja do spotkania znanej osoby, podniesie to też znaczenie naszego kina w opinii mieszkańców.
KROK czyli Klub Rozmów o Kinie – spotkania osób chcących podyskutować po filmie o filmie. Cykl pełni, więc funkcję klubu dyskusyjnego, z założenia jego uczestnicy nie poprzestają na obejrzeniu filmu, ale robią też kolejny krok w kierunku zgłębiania sztuki filmowej.

O Kinie Frajda..

Kina w Chorzowie przez wiele dziesięcioleci cieszyły się dużą popularnością, część mieszkańców potrafi wymienić sześć działających niegdyś sal kinowych. Wielu Chorzowian z nostalgią wspomina te czasy. Jak wykazały badania potrzeb mieszkańców, realizowane w ramach projektu pt. „Kultura na Wolności”. Tęsknota za kinem nie wynika z niedoboru możliwości oglądania filmów. Tuż za granicami miasta działa kilaka dużych multikin, do których można dojechać w kilka minut.

Mieszkańcy Chorzowa tęsknią za atmosferą lokalnego kina, w którym można spotkać znajomych, w którym widzowie nie są zupełnie anonimowi, w którym znamy kierownika i kinooperatora. Tęsknią też za kulturą, która jest w pobliżu, na wyciągnięcie ręki, jest dostępna, gotowa nas przyjąć, kiedy tylko mamy na to ochotę. Za kinem, które ma stałe godziny seansów, o którym wiemy, że możemy przyjść zawsze kiedy tylko uda nam się wygospodarować wolne popołudnie lub wieczór. Z tego powodu powstało drugie kino kameralne, najmniejsze na Śląsku.
Takim właśnie kameralnym, społecznym kinem jest Kino Frajda. Obok nowoczesnej sali kinowej na 20 widzów mieści się Mediateka – miejsce, w którym rozpoczęliśmy projekty edukacyjne w oparciu o cyfrowe technologie. Program kina to zróżnicowane cykle tematyczne przeznaczone zarówno dla koneserów, dla najmłodszych, jak i tych, którzy w kinie szukają rozrywki i chwili wytchnienia od codziennych trosk.

Tym co wyróżnia nasze kino od innych sal w regionie, to społecznościowy sposób prowadzenia jego działalności. Jest to pierwsze na Górnym Śląsku kino działające w ramach sieci kin społecznych „Kino za rogiem”. Sieć ta skupia około czterdzieści nowoczesnych kameralnych sal w cały kraju, które swój program układają w sposób elastyczny,
dostosowany do potrzeb widzów. Nowoczesne rozwiązania projekcji filmów pozwalają widzom decydować o doborze filmów, nawet tuż przed projekcją, zamawiać specjalne seanse, organizować spotkania rodzinne i środowiskowe z wybranym przez siebie filmem.

Kino jest wyposażone w nowoczesną aparaturę umożliwiającą projekcję filmów w formacie 3D oraz w aparaturę audio gwarantującą najwyższą jakość przestrzennego dźwięku. Dzięki temu, poza filmami, oglądać można koncerty zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej w niedostępnej w domowych warunkach jakości. Realizacja kina została sfinansowana dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i funduszom Miasta Chorzów. Najistotniejsze jest jednak, że zgodnie projektem powstanie kina nie było celem samym w sobie, a jedynie narzędziem budowania więzi mieszkańców miasta z miejscem, w którym żyją i sąsiadami.

NASI PARTNERZY: