05.08.2021 Kup bilet online
godz. 18:00
czwartek

„Gorący temat”

reż. Charles Randolph, kanada, USA 2019/104 min.
w ramach cyklu: Na ekranie

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery, trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ.

Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie. Film oparty na faktach.

Nagrody

2020 - Oscar - Najlepsza charakteryzacja i fryzury
2020 - BAFTA - Najlepsza charakteryzacja i fryzury
2020 - Critic's Choice - Najlepsza charakteryzacja i fryzury
2020 - AACTA - Najlepsza drugoplanowa aktorka zagraniczna - Margot Robbie

Bilety w cenie 8 PLN
Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 55; frajda@chck.pl

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia.
Oświadczenie dla gości SDK

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: