21.01.2022 Kup bilet online
godz. 18:30
piątek

Kolędowanie Miejskie w ramach Otwartej Sceny Artystycznej

Kolędowanie Miejskie w ramach Otwartej Sceny Artystycznej „Scena dla młodych” w wykonaniu Teatru im. Stefana Batorego

Kim jesteśmy?

Teatr im. Stefana Batorego - kolektyw twórczy założony w 2014 roku przez ówczesne uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie.
Dzisiaj, tworzony przez studentki wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, absolwentki Akademii Praktyk Teatralnych Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice" oraz studenta intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Siła twórcza, która pokazuje, że teatr jest przede wszystkim wspólnotą, spotkaniem i przyjaźnią. W swoich pracach chętnie wykorzystują doświadczenia zdobyte podczas kształcenia artystycznego.

Sięgają po różnorakie środki artystyczne takie jak: forma, animacja przedmiotów, muzyka i pieśni wielogłosowe. Zespół teatru w spektaklach szuka odpowiedzi na trudne pytania o otaczającą go rzeczywistość i stara się mówić o swoim pokoleniu.

Teatr im. Stefana Batorego ściśle współpracuje z katowicką Fundacją #wszystkierodzajeteatru, z którą co roku realizuje autorski projekt „Kolędowanie Miejskie”, który jest formą etnoteatru dającą szansę na rozwój duchowy i umocnienie wspólnoty, zarówno tej lokalnej jak i rodzinnej.

Kolędowanie Miejskie – co to?

Kolędowanie Miejskie to tradycyjna wyprawa kolędnicza, organizowana do tej pory dwukrotnie przez Teatr im. Stefana Batorego. Nasze kolędowanie wyróżnia niespotykany repertuar. Składa się on nie tylko ze znanych powszechnie kolęd, ale także z tradycyjnych pieśni i pastorałek oraz krótkich scen takich jak przedstawienie śmierci króla Heroda czy etiud z użyciem masek zwierzęcych. W naszych inscenizacjach wykorzystujemy muzykę na żywo oraz lalki teatralne.

W ramach "Sceny dla młodych" chcielibyśmy zaproponować koncert performatywny połączony z międzypokoleniowymi warsztatami kolędniczymi dla mieszkańców Chorzowa Starego. Naszym działaniom przyświecają cele społeczne. Tradycyjny obrzęd kolędniczy jest oparty o wartości takie jak wzajemność i wspólnotowość. W czasach izolacji od siebie nawzajem, pogłębionej przez pandemię, ożywianie takiej tradycji kształci postawy otwartości.

Bilety 5 zł
Info: majka@chck.pl, tel. 32 247 39 56

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia. Oświadczenie dla gości SDK

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: