16.06.2021
godz. 18:00
środa

„Kolory udaru” – spotkanie z Marcinem Strzeleckim

Zapraszamy na prezentację reportażu o grupie facebookowej „Udar mózgu - nowe życie” i spotkanie z jego autorem Marcinem Strzeleckim.

Olga Kaczmarek założycielka facebookowej grupy : "Udar mózgu. Nowe życie." opowiedziała mi o istnieniu tej grupy, która zrzesza osoby po udarze i ich opiekunów. Zaprosiła mnie na spotkanie integracyjne, abym zrealizował minireportaż z ich wydarzenia. Musiałem wówczas odmówić z racji już innych moich planów, ale zaproponowałem, że mógłbym nakręcić reportaż o grupie przeprowadzając wywiady z wybranymi osobami po udarze lub z ich opiekunami. Olga skontaktowała mnie z wybranymi osobami, które byłyby chętne do opowiedzenia mi swojej historii. Reportaż rozpocząłem we wrześniu 2020 r. i odwiedziłem z kamerą : Aleksandrę po udarze - mieszkankę Tarnowskich Gór (czynną nauczycielkę j.angielskiego), Ewę i Szymona - rodziców dziecka po udarze - mieszkańców Ptakowic, Karinę - opiekunkę Bożeny (swojej mamy), która dostała udaru w Niemczech - mieszkankę Chorzowa, Andrzeja po udarze z afazją - mieszkańca Rudy Śląskiej oraz Martynę po udarze i Szymona, który jest jej mężem - mieszkańców Dąbrowy Górniczej oraz Olgę, która założyła grupę.

Bohaterowie reportażu ze szczerością opowiedzieli mi jak ich życie zmieniło się po udarze. Podzielili się ze mną swoimi przykrymi wspomnieniami z początku udaru, przemyśleniami, smutkami i radościami, stąd też tytuł filmu "Kolory udaru". Zapraszam serdecznie na projekcję mojego społecznego reportażu i zachęcam do wspólnej dyskusji po obejrzeniu. Zapraszam serdecznie . Marcin Strzelecki."

Wstęp wolny - prosimy o wcześniejszy zapis!
Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 58 ;   frajda@chck.pl

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia. Oświadczenie dla gości SDK

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: