17.12.2023 Kup bilet online
godz. 17:00
niedziela

Koncert ŚWIĘTY CZAS w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Silesia

Zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. Święt czas.
W pierwszej części koncertu usłyszymy światowej sławy pianistę Marka Mizerę, który wykona Koncert f-moll Fryderyka Chopina z towarzyszeniem Orkiestry SINFONIA SILESIA pod dyrekcją Bogusława Jana Bembena.

W drugiej części Orkiestra Sinfonia Silesia wprowadzi nas już w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, usłyszymy w niej:
Uwerturę koncertową „Bajka - Opowieść zimową” Stanisława Moniuszki oraz utwory o tematyce świątecznej.

Marek Mizera
urodzony w Bielsku-Białej, tam też ukończył Liceum Muzyczne w klasie fortepianu Marii Kubicy-Skarbowskiej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda. Po ukończeniu studiów rozpoczyna działalność pedagogiczną i koncertową zarówno w kraju jak i za granicą. Występował w takich krajach jak: Czechy, Słowacja, Bułgaria, Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja, Finlandia, Włochy, Austria, Rosja, Ukraina, Szwajcaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Chiny, Kanada, Angola, Kuba. Współpracował z wybitnymi pedagogami w kraju i za granicą: Józefem Stomplem, Jerzym Godziszewskim, Lazarem Bermanem, Peterem Feuchtwangerem. Ma w swoim dorobku szereg płyt nagranych dla firmy Dux. Jako pedagog związany jest z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie pracuje na stanowisku profesora.

Bilety: 40 PLN
Info i sprzedaż biletów: marek@chck.pl; 32 247 39 58

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: