12.08.2021 Kup bilet online
godz. 18:00
czwartek

„Piłkarski poker”

O filmie opowie Szymon Gajowski.

sportowy, reż. Janusz Zaorski, Polska 1988/101 min.

w ramach cyklu: Klasyka polska

Różnie potoczyły się losy trzech przyjaciół z boiska: Bolo pracuje jako palacz w klubowej kotłowni, Grom, po wypadku inwalida, żebrze na ulicy o wsparcie, a Laguna, "piłkarz, który kiedyś złamał poprzeczkę Związkowi Radzieckiemu", jest uznanym sędzią piłkarskim. Z powodu przepisów wkrótce musi przejść na emeryturę, przedtem jednak będzie arbitrem w meczu decydującym dla układu tabeli. Ze strony prezesów klubów pojawiają się pewne propozycje, do których przyjęcia namawia Lagunę żona, zwana przez niego "Łapówką". Tyle że sędzia sam chce w tym piłkarskim pokerze rozdać karty i zgarnąć całą pulę... Gorzka, demaskatorska i w dużym stopniu prorocza komedia. Rodzaj satyry społecznej, gdzie sport jest metaforą życia publicznego, portret moralnej degrengolady Polski końca lat 80., ale też film zrobiony przez kibica piłki nożnej, który marzy o fair play, stąd na ekranie pojawia się Kazimierz Górski jako jej symbol.

Nagrody

1989 - Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego:
- Janusz Zaorski
- Jan Purzycki
- Witold Adamek
Bilety w cenie 8 PLN
Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 55; frajda@chck.pl

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia.
Oświadczenie dla gości SDK

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: