18.11.2022 Kup bilet online
godz. 18:00
piątek

Przeboje na szpilkach

Po raz pierwszy razem najpiękniejsze kobiety sceny śląskiej razem na scenie!
Doskonała muzyka na żywo,przeboje autorskie i światowe.

Tego wydarzenia nie można przegapić!
A wystąpią dla Was:

Izabela Fojcik - kiedyś wokalistka sesyjna – nagrywała chórki dla wykonawców sceny śląskiej: Mariusza Kalagi, Damiana Holeckiego, Jacka Silskiego, Mirka Szołtyska, Zbigniewa Karpowicza. W latach 90-tych współtworzyła girls-band ORANGE. Udział w Festiwalu Opolskim, trasa koncertowa LATA Z RADIEM, oraz występy w programie JAKA TO MELODIA przyniosły jej dużą popularność. Wykonując popową wersję utworu „TA SAMA CHWILA” zespołu Bajm, zajmowała czołowe miejsca na polskich listach przebojów. Po latach zagranicznych kontraktów muzycznych wróciła na stałe do kraju i ostatnie lata spędziła na pracy artystami takimi jak: Andrzej Potępa, Marian Makula, Piotr Herdzina. Z Piotrem wspólnie nagraliśmy cover utworu: “When you tell me, that you love me”, który przez wiele miesięcy był notowany w pierwszej dziesiątce SZLAGIEROWEJ LISTY programu TVS. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą solową płytą, na której znajdzie się, promujący ją utwór: „Mam w Tobie miłość”.
Mało jest na Polskiej scenie muzycznej wokalistek, które, jak Izabela Fojcik mają na swoim koncie bogate i kompleksowe wykształcenie muzyczne oraz szeroko rozumiane doświadczenie sceniczne. Nie każdy ma odwagę i siłę, by poświecić dużą część swojego życia na rozwijanie pięknej i trudnej pasji, jaką jest muzyka.

Kola i Jula - to duet, w skład którego wchodzą Kornelia Maroszek oraz Justyna Gawlik-Sosna.
Kornelia Maroszek od dzieciństwa związana była z muzyką ludową. Została absolwentką studiów muzycznych na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – filia w Cieszynie. Jako solistka Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk śpiewała na scenach całego świata. Występowała także w Kapeli Józka Poloka. Aktualnie połączyła siły z Justyną Gawlik-Sosną, z którą koncertuje w duecie Kola i Jula.
Justyna Gawlik-Sosna wychowała się w niezwykle umuzykalnionej rodzinie. Pierwszy występ miała za sobą już w wieku 3 lat. Była laureatką wielu konkursów wokalnych, w których często uczestniczyła. Do roku 2007 była wokalistką grupy muzycznej Kapela ze Śląska Józka Poloka. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się śląskim regionalizmem – gwarą, muzyką i obyczajami. Razem z Kornelią Maroszek śpiewa w zespole Kola i Jula.

Kasia Piowczyk - marzenie o śpiewaniu w głowie Kasi pojawiło się jeszcze w czasach, kiedy była małą dziewczynką. Kobieta przebierała się w wymyślone przez siebie stroje, śpiewała i tańczyła. Kasia jest prawdziwą Ślązaczką i nie wyobraża sobie wykonywania innego gatunku muzycznego. Dla niej to właśnie śląskie piosenki są melodyjne i doskonałe dla każdego. Wokalistka przepada również za śląską publicznością, ponieważ są to ludzie otwarci na nowych wykonawców muzyki tanecznej. Przyznaje również, że na samym początku swojej kariery wiele odwagi i wsparcia dała jej właśnie śląska publiczność, która jest jedyną w swoim rodzaju, nietuzinkowa.
"Moje urodziny" to tytuł piosenki, od której zaczęła się solowa przygoda Katarzyny ze sceną. Utwór ten został bardzo dobrze przyjęty przez publikę, więc kobieta postanowiła postawić krok dalej i aktualnie pracuje nad swoją pierwszą płytą. Ukażą się na niej utwory, które w całości są dziełami autorskimi wokalistki, nad którymi pracuje godzinami w studiu nagraniowym. Można więc liczyć, że płyta będzie doskonała.
Jedna z najnowszych piosenek Kasi "Ja wołam Cię" jest wykonana w duecie z Grzegorzem Poloczkiem. Jej pierwsza odsłona miała miejsce w Chorzowskim Centrum Kultury i jak nietrudno się domyślić została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność.

Koncert poprowadzi znana, piękna i utalentowana, prezenterka, dziennikarka, konferansjerka telewizji TVS Nina Nocoń.

info: majka@chck.pl, tel: 32 247 39 56

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: