07.03.2021
godz. 17:00
niedziela

„Starochorzowskie Dźwiękoobrazy”

Zapraszamy na pokaz Starochorzowskich Dźwiękoobrazów oraz spotkanie z autorami do naszego kina Frajda.
Wstęp wolny, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc!
Zapraszamy na trzy pokazy - pierwszy o godzinie 17.00, kolejny o godz. 18.00 i 19.00

Więcej o projekcie: Starochorzowskie Dźwiękoobrazy to projekt realizowany w ramach Inicjatyw Lokalnych 2020, Nowa Kultura na Starym.

Projekt zakłada produkcję dwóch utworów muzyczno-wizualnych inspirowanych niezurbanizowaną przestrzenią Chorzowa Starego i Maciejkowic, których sednem jest zwrócenie się ku środowisku naturalnemu, oraz rolniczych tradycjach tych miejsc. W rezultacie zostały uwiecznione w dźwięko-obrazach pejzaże, które wraz ze wzrostem zjawiska rozlewania się miast za kilka lat mogą być już historią.

Pierwszy Starochorzowski Dźwięko-obraz to przedstawienie muzyki stworzonej na syntezatorze modularnym. Miejsce realizacji nagrania to grunty rolne/pola w Chorzowie Starym. Kamera została postawiona w miejscu, a nagranie potrwało cały dzień, po to, by następnie mogło być przyspieszone. Krajobraz w przeciągu rzeczywistych 8 minut muzyki będzie na tyle przyspieszony, że będziemy mogli zaobserwować cały dzień, od wschodu do zachodu słońca.

Drugi Starochorzowski Dźwięko-obraz został wykonany inną techniką, będzie to po prostu nagrany film z wykonania utworu. Muzycy grać będą na tle krajobrazu rezerwatu "Żabie Doły", wszystko w czasie rzeczywistym, nagrane z kilku różnych kadrów, a następnie odpowiednio zmontowane. Główne założenie jest takie, że pokazanie krajobrazu jest priorytetowe i kluczowe, a wykonanie muzyków ma być tylko obrazem towarzyszącym.

Do obu obrazów zostanie nagrana krótka wypowiedź lektorska, która opowie, jakie miejsce przedstawia dany obraz oraz krótki film opowiadający o projekcie.

Wstęp wolny, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc!
Zapraszamy na trzy pokazy - pierwszy o godzinie 17.00, kolejny o godz. 18.00 i 19.00
Kontakt: Piotr Szromek, tel. 32 247 39 58 ; frajda@chck.pl

Projekt w ramach Nowej Kultury na Starym – Inicjatywy lokalne 2020, Dom Kultury +

Uwaga. W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkim naszym gościom rekomendujemy wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem poniższego oświadczenia.
Oświadczenie dla gości SDK

Ten wpis został opublikowany w . Dodaj odnośnik ulubionych.

NASI PARTNERZY: