dzień
godz. godzina

Szkolenie z wykorzystaniem stworzonych scenariuszy – grudzień 2021/listopad 2022

Po tym, jak podczas treningu w Żorach poznaliśmy niezliczone mozliwości aplikacji do pracy z seniorami i przeszkoliliśmy się w tworzeniu rozszerzonej rzeczywistości, pracowaliśmy koncepcyjnie nad stworzeniem scenariuszy zajęć z seniorami. Powstało ich osiem.

Właśnie teraz trwa w naszym projekcie wdrażanie czyli lokalne aktywności, każda z parnerskich organizacji do stycznia przeprowadza warszaty ze swoimi seniorami.

W minioną środę (8.12.2021) i tydzień później odbyły się zajęcia dla seniorów z zakresu nowych technologii. Damian Bazan opowiadał o tym, jak ściągnąć aplikację na telefon. Zapoznaliśmy się też z historią powstania telefonów komórkowych i aplikacji. Na kolejnych zajęciach dowiedzieliśmy się, jak robić zdjęcia telefonem. Było bardzo inspirująco!

Kolejne zajęcia odbyły się już w listopadzie kolejnego roku. Dotyczyły fake newsów, które zalewają nasze media. Seniorzy dowiedzieli się jak krytycznie podchodzić do treści ukazujących się w mediach oraz jak poruszać się po sieci bezpiecznie.

NASI PARTNERZY: