Sb.
godz. 10.00

Śląska Orkiestra Symfoniczna

Śląska Orkiestra Symfoniczna "SINFONIA SILESIA" - powstała 1.10.2021r. w Siemianowicach Śląskich. Do 31.12.2022r. działała pod nazwą Siemianowicka Orkiestra Symfoniczna.

Pierwsza w Polsce obywatelska orkiestra symfoniczna powstała z inicjatywy mieszkańców Siemianowic Śląskich i dyrygenta Bogusława Jana Bembena. Maestro podczas rozmowy z prezydentem Siemianowic Śląskich, Rafałem Piechem, wyraził chęć powołania do życia zupełnie spontanicznego, obywatelskiego projektu symfonicznego, do którego zaproszenie może otrzymać każdy muzyk, niezależnie od wieku i stażu scenicznego, który zna nuty, posiada swój własny instrument i bez względu na obecnie wykonywane życiowo zajęcie, jest gotów dołączyć i ćwiczyć razem z orkiestrą.

Obecnie próby odbywają się w Starochorzowskim Domu Kultury.

Koncert inauguracyjny orkiestry odbył się 11 grudnia 2021 r. w Kościele Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich, podczas którego solistką była znakomita skrzypaczka Marta Magdalena Lelek.

Plany koncertowe zespołu obejmują występy z najwybitniejszymi solistami, m.in. Martą Magdaleną Lelek, Wojciechem Waleczkiem, Mauricio Silvą, Markiem Strbákiem. Orkiestra wykonuje nie tylko muzykę klasyczną, ale również filmową, a nawet bluesa.

NASI PARTNERZY: